ییلاقات مشهد

در ییلاقات مشهد پس از عبور از منطقه حصار به سمت مایانات حرکت می کنیم . مایانات شامل مایان اول مایان وسط و مایان اخر می باشد و پس از ان به روستای زیبای ازغد می رسیم که از هتل آپارتمان مشهد بسیار دور می باشد . روستای ازغد که این روزها به عنوان دومین روستای تاریخی ایران مطرح است در حال بازسازی است . تمام کوچه ها و دیوارهایش به صورت هماهنگ در حال نماسازی و متحد الشکل شده است . بسیار زیبا شده است توصیه می کنیم حتما به این روستا سری بزنید . در روستای ازغد مسجد تاریخی نیز وجود دارد که زبانزد عام و خاص است و قدمت بسیار بالایی دارد .این مسجد سازه ای بسیار جالب دارد و جدا از ان درب بسیار تاریخی دارد که جز اثار فرهنگی و تاریخی این منطقه محسوب می گردد و چندی پیش ان را دزدیده بودن و به لطف یزدان این درب تاریخی پیدا شد و دوباره در سر جایش نصب گردید . و یکی دیگر از اثار تاریخی ارزشمند کشور عزیزمان را از دست ندادیم . این روستا سرچشمه یکی از رودخانه های منطقه نیز هست که بر خوش اب و هوا بودن منطقه و سر سبز بودن ان افزوده است و در ادامه با رودخانه ی حصار در هم امیخته و به بند گلستان ریخته می شود .

اما از رزرو هتل مشهد که بگذریم پس از دوراهی حصار گلستان به سمت طرقبه حرکت می کنیم . در راه مرکز نیروی انتظامی منطقه واقع گردیده ایت و در روبروی ان دانشگاه بینالود قرار دارد که نماد پیشرفت علمی منطقه می باشد . در کنار جاده پارک بوستان نیز به چشم می خورد . و پس از ان راه ورود شهرک بوستان قرار دارد و پس از ان سالن سربرق طرقبه که تقریبا قطب ورزشی طرقبه محسوب می گردد .

پس از گذر از این مناطق و رسیدن به طرقبه در ابتدای امر بستنی فروشی های معروف و جذاب طرقبه قرار دارد .

وارد خیابان اصلی طرقبه که می شویم درختان چنار سربرافراشته و سرسبز و بلند نمی گذارند کوچکترین تلالو نوری به زمین برسد و هوا را بسیار مرطوب و خنک می کنند .در حاشیه خیابان مغازه هایی را می بینیم که به فروش صنایع دستی و خشکبار منطقه مشغول هستند . در سمت راست این خیابان بازار بزرگ تجاری بعثت طرقبه قرار دارد که اجماع مغازه های خشکبار و صنایع دستی را به وفور در ان می بینیم و محل جذب گردشگران بسیاری می باشد . هتل ها و مراکز خرید همیشه خود محل جذابی برای گردشگران هستند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *